Ranking najlepszych sklepów 2021 Newsweek i Statista

17 grudnia 2020

Newsweek wraz ze Statista po raz kolejny połączyli siły i stworzyli ranking Najlepszych sklepów online na rok 2021. Po co Wam taka lista? Bo jeśli jesteście w ecommerce, to warto się porównywać ze sklepami nie tylko o podobnej skali, ale i też najlepszymi, by mieć super pomysły na zmiany. Polecam!

Tegoroczny ranking jest o tyle ciekawszy, że globalna pandemia spowodowała, że wiele sklepów stacjonarnych musiało przenieść się do sieci (konsumentów zresztą też). Niektóre szacunki mówią, że zakupy online w czerwcu 2020 roku wzrosły o ponad 75% w porównaniu z rokiem 2019 i tylko nieco mniej w lipcu. Wydatki online miały już osiągnąć 5 bilionów dolarów! Mimo, że sposób robienia zakupów nieco się zmienił, zachowania i preferencje zakupowe wciąż pozostają podobne. To co cenią Klienci to: atrakcyjna cena, pozytywne opinie, bezproblemowe składanie zamówień i zwrotów, przejrzyste i dobrze zaprojektowane strony internetowe i miła obsługa Klienta.

Pewnie zastanawiacie się jak spośród setek tysięcy sklepów wyłoniono te sklepy, które znalazły się w rankingu.

Na początku przy użyciu Statista, internetowych baz danych, katalogów internetowych i porównywarek, sporządzono listę ponad 9500 sklepów internetowych z USA. Z rankingu zostały wyłączone sklepy internetowe sprzedające głównie towary cyfrowe (np .: airbnb.com, netflix.com), sklepy abonamentowe, platformy handlowe C2C (np. ebay.com), sklepy internetowe B2B oraz sklepy internetowe, które nie wyświetlają swojej witryny w języku angielskim. Następnie sklepy zostały podzielone według ich głównej oferty produktowej na 39 kategorii.

Sklepy internetowe, które przeszły wstępną selekcję, zostały następnie przetestowane według 41 obiektywnych i 10 subiektywnych kryteriów, które obejmowały ankietę internetową na ponad 8000 amerykańskich kupujących w Internecie. Ich zadaniem było ocena wyglądu sklepów według 10 subiektywnych kryteriów.

Zwiększenie ROAS-u działań promocyjnych – Suzana

Zobacz, jak udało się zwiększyć

ROAS i rentowność

w sklepie suzana.pl

Zobacz case study

Po zakończeniu fazy testowej obliczono punktację. 1000 najlepszych sklepów internetowych, które uzyskały najwyższe wyniki, otrzymało tytuł „Najlepszego sklepu internetowego 2021” i umieszczone na stronie Newsweek.

Najlepsze 5, 10 lub 20 sklepów z danej kategorii zostało wybranych do wydania drukowanego.

Poniżej znajdują się linki do końcowych wyników, które zawierają listę najlepszych stron internetowych we wszystkich 39 kategoriach (m.in. moda, biżuteria, akcesoria, żywność, zdrowie, ogród i wiele innych).

🏆 Moda & akcesoria 👉 https://www.newsweek.com/best-online-shops-2021/fashion-accessories 🏆

🏆 Żywność, Zdrowie & Higiena osobista 👉 https://www.newsweek.com/best-online-shops-2021/food-health-personal-care 🏆

🏆 Ogród & Rękodzieło 👉 https://www.newsweek.com/best-online-shops-2021/garden-craft 🏆

🏆 Dom 👉 https://www.newsweek.com/best-online-shops-2021/home-living 🏆

🏆 Wypoczynek, Gry & Hobby 👉 https://www.newsweek.com/best-online-shops-2021/leisures-games-hobby 🏆

🏆 Biuro, Elektronika & Media 👉 https://www.newsweek.com/best-online-shops-2021/office-electronics-media 🏆

🏆 Sport, Outdoor & Motoryzacja 👉 https://www.newsweek.com/best-online-shops-2021/sport-outdoor-motor 🏆

🏆 Universal Provider 👉 https://www.newsweek.com/best-online-shops-2021/universal-provider 🏆

 

Źródło:

* https://www.newsweek.com/best-online-shops-2021

Zobacz także:

Zmiana w ustawie o ochronie konsumenta – co to znaczy dla ecommerce?

Jakie są różnice pomiędzy migracją, aktualizacją i upgrade’em?

Moduł Q&A na karcie produktu dla sklepu na SOTE