PowerShop Updater dla sklepu internetowego na PrestaShop

21 września 2020

Moduł PowerShop Updater to narzędzie, które pozwala zsynchronizować narzędzie PowerShop ze sklepem internetowym na PrestaShop 1.6 oraz 1.7. Moduł wykorzystywany jest do połączenia panelu zarządzania PowerShop ze sklepem PrestaShop i aktualizowania wszystkich niezbędnych danych, takich jak: produkty, stany magazynowe, zamówienia itp. W artykule opisaliśmy najważniejsze informacje dotyczące aktualnej wersji modułu.

Do czego służy moduł PowerShop Updater? 

Moduł PowerShop Updater umożliwia synchronizację sklepu na platformie PrestaShop z oprogramowaniem PowerShop, które służy do zarządzania sklepami i sieciami handlowymi. Choć moduł istnieje już jakiś czas, niedawno twórcy wprowadzili wiele ulepszeń w zakresie procesów i wydajności jego działania.

PowerShop Updater umożliwia automatyczną konfigurację szeregu parametrów i opcji wszystkich produktów za pomocą crona oraz ręcznej aktualizacji za pomocą jednego kliknięcia. Dzięki niemu możliwe jest zaktualizowanie wszystkich produktów, stanów magazynowych, zamówień oraz bazy Klientów. 

Zalety modułu PowerShop Updater

 • możliwość aktualizacji i tworzenia nowych produktów;
 • brak błędów w synchronizacji;
 • możliwość stworzenia produktu w PowerShop i automatyczna aktualizacja i import do sklepu na PrestaShop;
 • moduł został zweryfikowany i oficjalnie zatwierdzony przez platformę PrestaShop;
 • ERP PowerShop i PrestaShop są w jednym miejscu.

Funkcje modułu PowerShop

 • Możliwość stworzenia nowych produktów w PowerShop, a następnie import do sklepu na PrestaShop;
 • Możliwość aktualizacji produktów, stanów magazynowych, cen. Wszelkie czynności, które dzieją się na PrestaShop i w PowerShop mogą być aktualizowane i synchronizowane;
 • Możliwość pobierania zamówień z PrestaShop do PowerShop;
 • Ręczna synchronizacja PrestaShop i PowerShop za pomocą jednego kliknięcia;
 • Możliwość automatycznej synchronizacji za pomocą crona;
 • Aktualizacja stanu magazynowego poprzez nawigację użytkownika w sklepie.

Synchronizacja PrestaShop z PowerShop

Import produktów

Istota działania modułu polega na automatycznej synchronizacji platformy PrestaShop i PowerShop. Tworząc nowy produkt w PowerShop, zostanie on automatycznie aktualizowany w wybranej kategorii w sklepie internetowym na PrestaShop. Aby tak się stało, należy dokonać wcześniejszego importu produktów. Następnie moduł zsynchronizuje platformy lub wyszuka produkty według kodu i przeniesie je z PowerShop do PrestaShop.

Aktualizacja stanu magazynowego w sklepie na Prestashop

Moduł PowerShop Updater pozwala na aktualizację nie tylko produktów, ale także stanów magazynowych w sklepie internetowym na Prestashop.

Aktualizacja danych produktu w Prestashop

Zmiana danych w PowerShop powoduje automatyczną zmianę w PrestaShop np. nazwy produktu, ceny, opisów produktów, dostawcy czy zdjęć produktów. W przypadku kategorii produktów, nie ma potrzeby aktualizacji. Po utworzeniu produktu i przypisaniu go do danej sekcji, późniejsze przeniesienie produktu, nie powoduje przepisania kategorii. 

Przeniesienie danych z PrestaShop do PowerShop Updater

Dzięki modułowi PowerShop Updater każde zamówienie w sklepie na PrestaShop, zostanie automatycznie zaimportowane do PowerShop. Po zaakceptowaniu zamówienia, zsynchronizuje się również stan magazynowy. Ponadto, możliwe jest wybranie stanów magazynowych do zaktualizowania.

Czego potrzebujesz, aby moduł PowerShop Updater działał? 

Moduł PowerShop Updater to narzędzie pozwalające zsynchronizować PowerShop ze sklepem internetowym na platformie PrestaShop 1.6 oraz 1.7. Standardowa wersja modułu nie jest wielojęzyczna i kompatybilna z tzw. multi-shopami. Istnieje jednak dodatek, który rozwiązuje obydwa problemy. 

Domyślny magazyn oznaczony jest w PowerShop jako 0. Możliwe jest również, aby odczyt stanu magazynowego wykonywany był jako suma wszystkich magazynów.

Ponieważ PowerShop jest programem rozliczeniowym i ERP, serwery mogą mieć problem z przetworzeniem tak dużej ilości danych. Wówczas procesy PHP mogą ulec awarii. Właśnie dlatego konieczne jest przeprowadzenie wcześniejszego importu plików. Moduł nie będzie mógł zaimportować całego katalogu do PrestaShop (z wyjątkiem małych katalogów). Jeśli wszystkie produkty są w PrestaShop, moduł odczyta je według kodu i zaktualizuje. 

Dodatkowo, po zakupie modułu możliwe jest skorzystanie z wersji testowej lub specjalnego środowiska, które służy do sprawdzenia poprawności działania modułu. 

W tym celu należy podać wszelkie niezbędne dane związane ze sklepem na PrestaShop i uruchomić wersję testową.

Chcesz poznać więcej ciekawych rozwiązań dla sklepu na PrestaShop? Zobacz 6 najlepszych modułów czatu dla sklepu na PrestaShop 1.7.

 

Zobacz także

Jakie są różnice między Prestashop 1.6 i Prestashop 1.7?

Paginacja stron w sklepie internetowym na PrestaShop

Moduł automatycznego przypisywania produktów – jak go wykorzystać?