Moduł „Wysyłka na sobotę” – jak działa?

20 stycznia 2021

Możliwość odebrania zamówionego towaru w sobotę jest pożądaną przez wielu klientów e-sklepów opcją. O ile tylko przewoźnik udostępnia tę usługę, możemy zadbać, by znalazła się ona pośród wariantów wyboru dostawy. Umożliwia to moduł „Wysyłka na sobotę”.

Mniej standardowe opcje wysyłki

Moduł „Wysyłka na sobotę” pozwala na określenie, czy u danego przewoźnika mamy możliwość dostarczenia zamówienia w mniej standardowy dzień czyli w sobotę. Jednocześnie, co oczywiste, ta opcja wyboru udostępniana jest podczas zakupu klientom. By wdrożyć moduł nie jest konieczna integracja sklepu z konkretnymi przewoźnikami. Jest on obsługiwany z poziomu panelu administracyjnego. Prezentowane rozwiązanie zostało wdrożone dla PrestaShop 1.6 i dostępne jest również w wersji 1.7. Jak wygląda od kuchni?

Konfiguracja modułu „Wysyłka na sobotę”

Moduł „Wysyłka na sobotę” podlega indywidualnej konfiguracji z poziomu panelu administracyjnego. W kolumnie „Nazwa przewoźnika” widnieje lista dostępnych, wcześniej wprowadzonych, przewoźników. Na podstawie ich oferty definiujemy opcję dostępności usługi – dostępna lub niedostępna. W kolumnie „Dodatkowe koszty wysyłki” wprowadzamy wysokość dodatkowych opłat, które związane są z wysyłką w mniej standardowy dzień. 

Moduł „Wysyłka na sobotę”, konfiguracja

Moduł „Wysyłka na sobotę”, konfiguracja

„Wysyłka na sobotę” z poziomu klienta

Dla klienta ta dodatkowa usługa widoczna jest na etapie ustalania szczegółów płatności i wysyłki. Jeśli jest ona dostępna, pojawi się dodatkowy checkbox „Wysyłka na sobotę”, który wystarczy zaznaczyć, by skorzystać z opcji. Obok widnieje informacja o kosztach takiej przesyłki. Po jej wyborze, koszty doliczane są do wartości zamówienia i do podstawowych kosztów wysyłki.

„Wysyłka na sobotę” z poziomu klienta

„Wysyłka na sobotę” z poziomu klienta

Obsługa zamówień z aktywowanym modułem 

A jak wygląda to w panelu administracyjnym? Aktywowany moduł „Wysyłka na sobotę” widać z poziomu szczegółów zamówień. Kolumna o tej samej nazwie jest w zakładce „Zamówienia”, która podsumowuje zbiorczo wszystkie zamówienia.

Moduł „Wysyłka na sobotę” w zakładce „Zamówienia”

Moduł „Wysyłka na sobotę” w zakładce „Zamówienia”

Informacja o wyborze przez klienta opcji „Wysyłka na sobotę” będzie widoczna także w podsumowaniu jego indywidualnego zamówienia. 

„Wysyłka na sobotę” na karcie pojedynczego zamówienia – usługa aktywna

„Wysyłka na sobotę” na karcie pojedynczego zamówienia – usługa aktywna

I dla porównania, wdrożony moduł nieaktywny – kiedy przewoźnik nie udostępnia opcji dostarczenia towaru w sobotę:

Wysyłka na sobotę na karcie pojedynczego zamówienia - usługa nieaktywna

Wysyłka na sobotę na karcie pojedynczego zamówienia – usługa nieaktywna

Dla osób zarządzających zamówieniami i wysyłkami to bardzo wygodne rozwiązanie. Informacja o wyborze opcji sobotniej dostawy jest dostępna tak z poziomu zamówienia indywidualnego, jak i zbiorczego. Sam moduł będzie oczywiście dodatkowym atutem dla klientów, którzy chcą mieć dostęp do szerszych, mniej standardowych opcji dostawy oferowanych przez przewoźników.

 

Zobacz także:

Porównywarka atrybutów produktów w sklepie internetowym

Moduł HTML Blocks – edytuj treści na PrestaShop

Wybór hostingu dla sklepu na PrestaShop