Odcinki podcastu w kategorii:

Bezpieczeństwo sklepu internetowego

Jak zadbać o coś tak ważnego, a często niewidocznego na pierwszy rzut oka, jak bezpieczeństwo sklepu internetowego? Co to w ogóle znaczy "bezpieczeństwo sklepu internetowego"? Czy istnieje coś takiego jak bezpieczna platforma ecommerce? Posłuchaj, co do powiedzenia na ten temat mają specjaliści od tematu bezpieczeństwa, a także osoby, które na co dzień pracują ze sklepami internetowymi.

Posłuchaj na:

Lista odcinków w wybranej kategorii

Mogą też zainteresować Cię wpisy blogowe w temacie:
Bezpieczeństwo sklepu internetowego

Uwaga: bezpieczeństwo danych w sklepie internetowym może być zagrożone!

Czy istnieje bezpieczna w 100% platforma ecommerce?

Trwa wyścig specjalistów od zabezpieczeń z hakerami. Coś takiego jak bezpieczna w 100% platforma to coś, do czego ich twórcy dążą, ale co może się okazać nieosiągalne. "Dziury" w oprogramowaniu po prostu mogą się zdarzyć z różnych przyczyn. Poza tym hakerzy wykorzystują coraz to nowe metody do przeprowadzania ataków. Są to ataki na osoby prywatne, ale także na firmy i instytucje. Ataki na różnego rodzaju platformy mogą się zdarzać różnymi metodami. Gdy taki włam się wydarzy, nie oznacza on wcale, że musi to być wina twórcy oprogramowania.  

Dobre praktyki w dbałości o bezpieczeństwo

Mimo, że nie ma gwarantowanego sposobu na zabezpieczenie się przed atakami hakerskimi, na pewno istnieje lista dobrych praktyk, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo stania się ofiarą takiego ataku. Na pewno powinniśmy być czujni i ostrożni korzystając z sieci, zarówno jako osoby prywatne jak i podczas naszej pracy z różnego rodzaju systemami na polu zawodowym.
Powered by Trust.Reviews