Najniższa prowizja za płatności w sklepie internetowym

Data aktualizacji: 26.06.2023

Jak zaoszczędzić na bramce płatności w sklepie? Który operator płatności online ma najniższą prowizję? Są to na pewno pierwsze pytania, które przychodzą Ci do głowy, gdy stajesz przed wyborem oferty bramki płatności do swojego sklepu internetowego. Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Informacje na temat oferty większości operatorów zostały uzyskane przez nas w drodze bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami tych firm. W pozostałych przypadkach posiłkowaliśmy się informacjami zawartymi na stronach internetowych operatorów. Porównaliśmy najniższą prowizję dostępną bez podanego ograniczenia czasowego za przelew bankowy w PLN dla działalności rejestrowanej. Więcej informacji znajdziesz w Rankingu Operatorów Płatności.

Porównanie wysokości prowizji u różnych operatorów płatności

Prowizje są bardzo zbliżone, a do tego po drodze są różne dodatkowe opłaty. I dla każdego sklepu może zostać wybrana inna bramka płatności. Musisz sam niestety to sobie policzyć.

Uwaga: W tabeli znajdują się linki afiliacyjne prowadzące do stron poszczególnych firm. Kontaktując się z operatorem lub rejestrując konto w bramce płatności za pośrednictwem tych linków, pomagasz nam zarabiać na rankingu. To z kolei pozwala nam finansować dalsze prace nad tym i kolejnymi rankingami. Dziękujemy! W niektórych przypadkach zapisując się przez ten link uzyskujesz korzystniejszą ofertę, o czym informujemy w tabeli.

Operator Przelewy24

https://www.przelewy24.pl/

PayU

https://poland.payu.com/

BlueMedia

https://bluemedia.pl/

Tpay

https://tpay.com/

iMoje

https://www.imoje.pl/

HotPay

https://hotpay.pl/

Prowizja wynegocjowana przez nas dla osób, które zarejestrują się przez linki dostępne tutaj 1,2%
taka prowizja obowiązuje nowych klientów Przelewy24  – dostępna przy rejestracji tutaj  
1,25% (na cały okres współpracy)
taka prowizja obowiązuje nowych klientów PayU – dostępna przy rejestracji tutaj 
1,1%
taka prowizja obowiązuje nowych klientów BlueMedia – dostępna przy rejestracji tutaj 
1,2%
taka prowizja obowiązuje nowych klientów Tpay – dostępna przy rejestracji tutaj 
1,1%

taka prowizja obowiązuje nowych klientów imoje – dostępna na hasło CONVERTIS wpisane w zamiast NIP/REGON w formularzu na stronie lub po wysyłce maila na imoje@ing.pl

Standardowa prowizja przelew, BLIK – karta płatnicza, portfele elektroniczne – 1,29% + 0,30 zł

szczegóły

 

0,99% – przelewy bankowe, 1,3% – BLIK, 1,3%+ 0,30 zł – karty, 0,99% – płatności odroczone

Powyższe stawki obowiązują na pierwsze 3 mies. Po tym okresie zmieniają się na 2,3%.

szczegóły

 

1,19% dla wszystkich dostępnych u nich metod płatności – szczegóły przelew, BLIK – 1,59% + 0,39 zł, brak danych o koszcie płatności kartą (obsługuje Elavon lub Bank Pekao) – szczegóły 1,4% dla wszystkich metod

W promocji 0 zł przez pierwsze 3 miesiące – szczegóły

 

działalność rejestrowana – 0,95%, działalność nierejestrowana – 2,45%,

w obu przypadkach pierwszy miesiąc 0% – szczegóły

 

Artykuł zawiera zestawienie ofert na 26.06.2023. Wybór firm oferujących płatności jest naszym subiektywnym wyborem w oparciu o doświadczenie własne i najbardziej popularne z naszego punktu widzenia platformy i nie prezentuje całości rynku. Staramy się aktualizować treść artykułu na bieżąco wraz ze zmianą ofert, ale z uwagi na dość częste zmiany nie możemy zagwarantować pełnej aktualności; artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny – polecamy przed ostatecznym podjęciem decyzji upewnić się, co do treści oferty operatora usług płatności. W przypadku skorzystania z linków do rejestracji lub kontaktu korzystają Państwo z linku afiliacyjnego – wysokość prowizji jest w niektórych przypadkach specjalnie dedykowaną dla naszych odbiorców. Dostawcą usługi jest zawsze bezpośrednio operator, a artykuł stanowi wyłącznie odesłanie do operatora. Warunki mogą się różnić w zależności od indywidualnej wyceny na rzecz danego klienta – tabela przedstawia warunki oferowane klientom z uwzględnieniem pośrednictwa Convertis sp. z o.o.

 

 

Jak negocjować stawkę prowizji u operatora płatności?

Jeżeli uważasz, że płacisz swojemu operatorowi płatności zbyt wysoką prowizję, a niekoniecznie masz ochotę zmieniać bramkę w swoim sklepie, negocjuj! Jeżeli brak Ci argumentów, roześlij zapytanie ofertowe do wszystkich operatorów, a następnie najniższą uzyskaną ofertę pokaż pozostałym (w tym Twojemu obecnemu operatorowi) i poproś o lepszą ofertę.

Pozostałe koszty korzystania z bramki płatności

Prowizja to nie jedyny koszt współpracy z bramką płatności. Pozostałe opłaty raczej nie będą kwestią decydującą, ale warto o nich wspomnieć – są to: opłata za zwrot i opłata za chargeback. Czasem pojawia się opłata za kolejną w danym dniu wypłatę środków na swoje konto. W podejmowaniu decyzji pominęłabym kwestię opłaty za aktywację bramki płatności w sklepie – zazwyczaj jest ona darmowa lub są to groszowe sprawy, nieistotne dla całości obrazu. Jeśli jednak chcesz sprawdzić wysokość tych opłat, informację o nich znajdziesz w Rankingu operatorów płatności.

Kontakt w sprawie współpracy

Chcesz nawiązać z nami współpracę w związku z naszymi rankingami lub przewodnikami? Napisz do nas: rankingi@convertis.pl.

Powered by Trust.Reviews