Płatność Paysafecard w sklepie internetowym

02.06.2021

Jeśli stojąc przy kasie w supermarkecie lub na stacji benzynowej i widząc logo Paysafecard, zastanawiasz się, co to jest, to mamy dla Ciebie krótki i treściwe wyjaśnienie.

Paysafecard – co to jest?

Paysafecart to karta przedpłacona. Płatność Paysafecard wydaje się być ciekawą i bezpieczną alternatywą dla płatności z konta internetowego lub kartą kredytową. Umożliwia ona bowiem opłacenie zakupów internetowych bez podawania danych osobowych, danych karty kredytowej czy logowania się do konta bankowego.

By móc korzystać z karty Paysafecard, należy założyć konto na stronie paysafecard.com, a następnie doładować je. Minusem może być fakt, że nie można zrealizować doładowania na dowolną kwotę. Do wyboru są karty paysafecard o wartości 20, 30, 50, 100 lub 200 PLN, zgodnie z informacją podaną na oficjalnej stronie Paysafecard.

Gdzie można kupić Paysafecard?

Kartę Paysafecard można nabyć m.in. w supermarketach Real, w Żabce, w Empiku, w MediaExpert, na stacjach benzynowych Lotos oraz w kioskach Ruchu. Możesz wyszukać punkty sprzedaży w wygodnej wyszukiwarce na stronie Paysafecard. Doładowanie można zakupić również przez internet np. na Ceneo.

Dla kogo karta przedpłacona?

Za pomocą Paysafecard możliwe jest dokonanie płatności w wielu sklepach internetowych na całym świecie (także w różnych walutach po odpowiednim przeliczeniu). Ta forma płatności jest szczególnie popularna wśród kupujących gry komputerowe, aplikację oraz wypożyczających filmy.

Jedną z grup docelowych kart typu pre-paid jest na pewno młodzież. Po pierwsze to właśnie młodzież stanowi sporą grupę odbiorców produktów cyfrowych takich jak właśnie gry komputerowe. Po drugie osoby w wieku nastoletnim często nie posiadają kont bankowych czy kart kredytowych, a mimo to chcą dokonywać zakupów np. ulubionych gier online. Po odłożeniu odpowiedniej kwoty, wystarczy zakupić doładowanie i już można dokonywać płatności przez internet (oczywiście w sklepach i aplikacjach posiadających  taką opcję). Sam proces zakupu doładowania przypomina doładowanie karty w telefonie, więc nie jest skomplikowany.

Drugą grupą są zapewne osoby, które nie mają zaufania do płatności online i obawiają się o bezpieczeństwo transakcji, ale nie chcą rezygnować z zakupów przez internet. Karty pre-paid to świetny kompromis między wygodą płatności online, a bezpieczeństwem.

Kolejną grupą osób korzystających z Paysafecard mogą być osoby, które dokonując zakupu dbają o anonimowość.

Także jak widzisz płatność Paysafecard ma sporo zalet: jest to płatność łatwa, szybka oraz pozwalająca zachować anonimowość.

Czy warto wdrożyć płatność za pomocą Paysafecard w sklepie internetowym?

Jeśli posiadasz sklep internetowy, to pewnie zastanawiasz się, czy ktoś z Twoich klientów będzie chciał płacić w ten sposób u Ciebie. Jeżeli działasz w branży gier, muzyki, filmu lub rozrywki, a część Twoich klientów może stanowić młodzież, to zdecydowanie rozważ dodanie takiej formy płatności w swoim sklepie internetowym.

Bramki płatnicze współpracujące z Paysafecard

Jeśli zdecydowałeś, że czas wdrożyć płatności Paysafecard w swoim sklepie, zachęcamy do sprawdzenia w naszym rankingu płatności, która bramka płatnicza oferuje taką opcję. Być może wystarczy, że skontaktujesz się z operatorem, z którego usług już korzystasz, a może będziesz musiał nawiązać w tym celu nową współpracę.

 

Kontakt w sprawie współpracy

Chcesz nawiązać z nami współpracę w związku z naszymi rankingami lub przewodnikami? Napisz do nas: rankingi@convertis.pl.

Powered by Trust.Reviews