Dostępne opcje płatności niestandardowych

Data aktualizacji: 26.06.2023

Świat e-commerce, gdzie sklep musiał zapewnić klientowi jedynie płatność za pobraniem, tradycyjny przelew i szybki przelew, bezpowrotnie minął. Konkurencja na rynku jest tak duża, że i sklepy, i dostawcy rozwiązań dla branży e-commerce prześcigają się w pomysłach, jak ułatwić klientowi życie, a co za tym idzie, jak wyróżnić się na rynku i wyprzedzić konkurencję. Między innymi stąd też dzisiejsze bramki płatności, oprócz zapewnienia możliwości dokonania błyskawicznej transakcji płatności on-line, dają całą masę dodatkowych opcji takich jak: płatność subskrypcyjna, płatność odroczona, czy płatność ratalna. Jest to również spowodowane tym, że coraz więcej branż przenosi się do e-commerce, więc pojawiają się tu także nowe modele biznesowe, a co za tym idzie, nowe potrzeby, także w obszarze płatności. Potrzeba matką wynalazków, jak to mówią.

Dlatego podsumowaliśmy kilka dodatkowych opcji płatności, aby osoby zainteresowane wyniesieniem płatności w swoim sklepie na wyższy poziom, wiedziały, który operator oferuje najszersze możliwości.

Zwycięzcy w kategorii dostępne opcje płatności niestandardowych

ex equo z 4 punktami, czyli maksymalną ilością

KRYTERIUM / OPERATOR Przelewy24 PayU  BlueMedia iMoje Tpay HotPay
Płatność subskrypcyjna – 1 punkt

(jeśli u operatora Six Payment Services – płatna 120 zł/mies.)

(usługa płatna 49 zł/mies.)

Preautoryzacja – 1 punkt
Płatności odroczone – 1 punkt
Płatności ratalne – 1 punkt
SUMA: 4 punkty 3 punkty 4 punkty 2 punkty 4 punkty 2 punkty

Artykuł zawiera zestawienie ofert na 26.06.2023. Wybór firm oferujących płatności jest naszym subiektywnym wyborem w oparciu o doświadczenie własne i najbardziej popularne z naszego punktu widzenia platformy i nie prezentuje całości rynku. Staramy się aktualizować treść artykułu na bieżąco wraz ze zmianą ofert, ale z uwagi na dość częste zmiany nie możemy zagwarantować pełnej aktualności; artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny – polecamy przed ostatecznym podjęciem decyzji upewnić się, co do treści oferty operatora usług płatności. Dostawcą usługi jest zawsze bezpośrednio operator, a artykuł stanowi wyłącznie odesłanie do operatora.

Zasady punktacji

Obsługa płatności subskrypcyjnych – 1 punkt

Klient dokonując zakupu jednorazowo autoryzuje płatność, jednocześnie wyrażając zgodę na cykliczne obciążanie jego rachunku, popularne przy produktach i usługach sprzedawanych w modelu abonamentowym. Więcej w naszym artykule: Płatności subskrypcyjne w sklepie internetowym

Obsługa płatności odroczonych – 1 punkt

Płatności odroczone to usługa, która pozwala opóźnić obciążenie rachunku kupującego o 21 do 45 dni. Więcej o tej formie płatności dowiesz się z naszego artykułu: Płatności odroczone w e-commerce

Obsługa płatności ratalnych – 1 punkt

Tak jak w wielu sklepach stacjonarnych z meblami czy elektroniką można dokonać zakupów na raty, tak samo jest to możliwe w świecie e-commerce. Taką opcję proponują głównie sklepy internetowe oferujące produkty w wyższej cenie.

Opcja preautoryzacji – 1 punkt

Czasowe zablokowanie środków na karcie klienta na poczet późniejszej płatności

Zwycięzcami zostali operatorzy z największą ilością punktów.

Informacje na temat oferty większości operatorów zostały uzyskane przez nas w drodze bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami tych firm. W pozostałych przypadkach posiłkowaliśmy się informacjami zawartymi na stronach internetowych operatorów. Więcej informacji znajdziesz w Rankingu Operatorów Płatności.

Kontakt w sprawie współpracy

Chcesz nawiązać z nami współpracę w związku z naszymi rankingami lub przewodnikami? Napisz do nas: rankingi@convertis.pl.

Powered by Trust.Reviews