KATEGORIA: DOSTĘPNE OPCJE PŁATNOŚCI NIESTANDARDOWYCH

Świat e-commerce, gdzie sklep musiał zapewnić klientowi płatność za pobraniem, tradycyjny przelew i szybki przelew, bezpowrotnie minął. Konkurencja na rynku jest tak duża, że i sklepy, i dostawcy rozwiązań dla branży e-commerce prześcigają się w pomysłach, jak ułatwić klientowi życie, a co za tym idzie, jak wyróżnić się na rynku i wyprzedzić konkurencję. Między innymi stąd też dzisiejsze bramki płatności, oprócz zapewnienia możliwości dokonania błyskawicznej transakcji płatności on-line, dają całą masę dodatkowych opcji takich jak: płatność subskrypcyjna, płatność odroczona, czy płatność ratalna. Jest to również spowodowane tym, że coraz więcej branż przenosi się do e-commerce, więc pojawiają się tu także nowe modele biznesowe, a co za tym idzie, nowe potrzeby, także w obszarze płatności. Potrzeba matką wynalazków, jak to mówią.

Dlatego podsumowaliśmy kilka dodatkowych opcji płatności, aby osoby zainteresowane wyniesieniem płatności w swoim sklepie na wyższy poziom, wiedziały, który operator oferuje najszersze możliwości. 

 

ZWYCIĘZCY:

ex equo z 4 punktami, czyli maksymalną ilością

 

 

ex equo z 3 punktami

 

 

Naciśnij i przewiń

KRYTERIUM / OPERATOR Przelewy24/ DotPay/ eCard PayU  BlueMedia iMoje TPay HotPay PayNow Zen
Płatność subskrypcyjna – 1 punkt

(usługa płatna 45 zł/mies.)

Opcja blokady środków na koncie jako depozytu – 1 punkt
Opcja płatności odroczonych – 1 punkt
Opcja płatności ratalnej – 1 punkt
SUMA: 4 punkty 3 punkty 4 punkty 2 punkty 3 punkty 1 punkt 0 punktów 2 punkty

Zasady punktacji:

  • za obsługę płatności subskrypcyjnych – 1 punkt

Klient dokonując zakupu jednorazowo autoryzuje płatność, jednocześnie wyrażając zgodę na cykliczne obciążanie jego rachunku, popularne przy produktach i usługach sprzedawanych w modelu abonamentowym. Więcej w naszym artykule: Płatności subskrypcyjne w sklepie internetowym

 

  • za obsługę płatności odroczonych – 1 punkt

Płatności odroczone to usługa, która pozwala opóźnić obciążenie rachunku kupującego o 21 do 45 dni. Więcej o tej formie płatności dowiesz się z naszego artykułu: Płatności odroczone w e-commerce

 

  • za obsługę płatności ratalnych – 1 punkt

Tak jak w wielu sklepach stacjonarnych z meblami czy elektroniką można dokonać zakupów na raty, tak samo jest to możliwe w świecie e-commerce. Taką opcję proponują głównie sklepy internetowe oferujące produkty w wyższej cenie.

 

  • za możliwość blokady środków jako depozytu – 1 punkt

System depozytowy polega zazwyczaj na pobraniu środków z karty z możliwością zwrócenia części lub całości środków, ma zastosowanie np. w niektórych sklepach spożywczych z dostawą do domu, gdzie nie da się przewidzieć dokładnej finalnej ceny produktu kupowanego na wagę oraz gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo braku któregoś z zamówionych produktów.