Dostępność systemu płatności online dla osób bez zarejestrowanej działalności gospodarczej

Data aktualizacji: 26.06.2023

Jeśli zastanawiasz się, jaka bramka jest odpowiednia dla osób bez firmy, to ta kategoria jest właśnie dla Ciebie. W tej kategorii nie ma podium – albo operator umożliwia współpracę bez zarejestrowanej działalności gospodarczej i jest zwycięzcą w tej kategorii, albo nie umożliwia – i zwycięzcą nie jest. Jak widać operatorzy, którzy dają taką opcję, są w mniejszości.  Informacje na temat oferty większości operatorów zostały uzyskane przez nas w drodze bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami tych firm. W pozostałych przypadkach posiłkowaliśmy się informacjami zawartymi na stronach internetowych operatorów. Więcej informacji znajdziesz w Rankingu Operatorów Płatności.

Zwycięzcy w kategorii dostępność systemu płatności online dla osób bez zarejestrowanej działalności gospodarczej

(w BlueMedia ta opcja zależna jest od platformy, na jakiej oparty jest sklep)

OPERATOR Przelewy24 PayU  BlueMedia iMoje Tpay HotPay
Współpraca bez zarejestrowanej działalności gospodarczej (w zależności od platformy, inna prowizja, inna dostępność funkcji niż standardowo) (inna prowizja niż standardowo)

Artykuł zawiera zestawienie ofert na 26.06.2023. Wybór firm oferujących płatności jest naszym subiektywnym wyborem w oparciu o doświadczenie własne i najbardziej popularne z naszego punktu widzenia platformy i nie prezentuje całości rynku. Staramy się aktualizować treść artykułu na bieżąco wraz ze zmianą ofert, ale z uwagi na dość częste zmiany nie możemy zagwarantować pełnej aktualności; artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny – polecamy przed ostatecznym podjęciem decyzji upewnić się, co do treści oferty operatora usług płatności. Dostawcą usługi jest zawsze bezpośrednio operator, a artykuł stanowi wyłącznie odesłanie do operatora.

Powyższa kwestia zainteresuje na pewno osoby rozpoczynające swoją przygodę z biznesem, być może chcące spróbować sił w e-commerce lub traktujące e-commerce jako dodatek do swoich zarobków np. na etacie. Od niedawna w Polsce, osiągając niewielkie przychody, można prowadzić działalność gospodarczą nierejestrowaną. Pozwala to na przykład w początkowej fazie realizacji pomysłu na biznes przetestować go, bez konieczności angażowania sił w załatwianie formalności. W ten sposób można także uniknąć płacenia składek ZUS, które dla firm o niskich obrotach mogą być znaczącym obciążeniem.

Kontakt w sprawie współpracy

Chcesz nawiązać z nami współpracę w związku z naszymi rankingami lub przewodnikami? Napisz do nas: rankingi@convertis.pl.

Powered by Trust.Reviews