PayU – operator płatności e-commerce – recenzja

24.03.2022

Wynegocjowaliśmy niższą prowizję dla nowych klientów PayU– 1,25% –> taką prowizję możesz uzyskać rejestrując się przez poniższy formularz:

Chcę skorzystać

 

PayU – co to?

PayU to jeden z operatorów płatności e-commerce obecnych w Polsce.

Firma została założona w 2002 roku, a jej główna siedziba znajduje się w Hoofddorp w Holandii. Operator PayU przez lata był obecny na Allegro, co z pewnością przyczyniło się do ogromnego wzrostu rozpoznawalności firmy. PayU i Allegro należały początkowo do jednego właściciela – południowo-afrykańskiego Naspersa. Jednak Allegro zostało sprzedane przez Naspersa i nawiązało współpracę z Przelewy24 w miejsce PayU.

 

Wyróżniki:

 • najczęściej wybierany przez kupujących w sklepach internetowych operator płatności (źródło: Raport “E-commerce w Polsce 2021” Gemius dla E-commerce Polska, str. 125 – Serwisy płatności wybierane najczęściej podczas zakupów przez internet)
 • wieloletnia obecność na Allegro, która z pewnością wpłynęła pozytywnie na rozpoznawalność marki w Polsce

Payu prowizja:

  •  wynegocjowaliśmy niższą stałą prowizję dla nowych klientów PayU – 1,25% – można ją uzyskać rejestrując się przez poniższy formularz:

  Chcę skorzystać

 • standardowa prowizja wynosi: przelew, BLIK – 2,3%, karta płatnicza – 2,3% + 0,30 zł per transakcja
 • w Ofercie Zimowej 3 pierwsze miesiące z obniżoną prowizją: przelew, BLIK -1,35%, karta płatnicza – 1,35% + 0,30 zł – szczegóły

 

Płatność Payu

Plusy:

+ dostępne płatności subskrypcyjne
+ dostępne płatności odroczone
+ dostępne płatności ratalne
+ brak opłaty za zwrot
+ brak opłaty za wypłatę środków
+ możliwość wygenerowania linku do płatności

Minusy:

– opłata 199 zł za aktywację

– opłata 49 zł/mies. za opcję płatności subskrypcyjnej

– brak opcji preautoryzacji

– brak obsługi płatności kodem QR

– brak możliwości współpracy dla osób bez zarejestrowanej działalności gospodarczej

 

Miejsce na podium w naszym rankingu:

 

Z ich usług korzystają m.in.:

 • eobuwie
 • Rossmann
 • Empik
 • RTVEuroAGD
 • eBilet.pl

Chcesz dołączyć do tego grona? Wynegocjowaliśmy niższą prowizję dla nowych klientów PayU– 1,25% –> taką prowizję możesz uzyskać rejestrując się przez poniższy formularz:

Chcę skorzystać

 

PayU kontakt

Jeśli chcesz zarejestrować konto w PayU, skorzystaj z tego formularza.

 

Artykuł zawiera zestawienie ofert na 24.03.2022. Staramy się aktualizować treść artykułu na bieżąco wraz ze zmianą ofert, ale z uwagi na dość częste zmiany nie możemy zagwarantować pełnej aktualności; artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny – polecamy przed ostatecznym podjęciem decyzji upewnić się, co do treści oferty operatora usług płatności. W przypadku skorzystania z linków prowadzących do stron operatorów płatności, w większości przypadków korzystają Państwo z linku afiliacyjnego, a cena jest specjalnie dedykowaną dla naszych odbiorców. Dostawcą usługi jest zawsze bezpośrednio operator, a artykuł stanowi wyłącznie odesłanie do operatora. Kontaktując się z operatorem lub rejestrując konto w bramce płatności za pośrednictwem tych linków, pomagasz nam zarabiać na rankingu. To z kolei pozwala nam finansować dalsze prace nad tym i kolejnymi rankingami. Dziękujemy!

Więcej informacji na temat płatności internetowych:

Kontakt w sprawie współpracy

Chcesz nawiązać z nami współpracę w związku z naszymi rankingami lub przewodnikami? Napisz do nas: rankingi@convertis.pl.