HotPay – operator płatności e-commerce – recenzja

26.03.2024

 

HotPay – co to?

HotPay to jeden z operatorów płatności e-commerce obecnych w Polsce.

Spółka powstała w 2016 roku w niewielkim mieście na południu Polski – Andrychowie, ale działalność w ramach usług płatniczych rozpoczęła w roku 2018. Na swojej stronie internetowej HotPay chwali się ponad 20 tysiącami zarejestrowanych partnerów.

 

Wyróżniki:

 • Na swojej stronie internetowej HotPay chwali się olbrzymią przepustowością osiąganą dzięki systemowi opartemu na infrastrukturze chmurowej. Pozwala to na realizację setek tysięcy transakcji w jednej chwili. Dzięki temu HotPay obsługuje płatności popularnych wydarzenia na żywo np. tych spod znaku Fame MMA.
 • Stosunkowo niska prowizja w ofercie standardowej dla zarejestrowanej działalności gospodarczej komunikowana na stronie (0,95%) – niezależnie od wielkości sklepu i bez konieczności negocjacji.

HotPay prowizja:

 • dla działalności zarejestrowanej – 0,95%
 • dla działalności nierejestrowanej – 2,45%
 • w obu przypadkach przez pierwszy miesiąc 0% prowizji

 

Płatność HotPay

Najważniejsze naszym zdaniem cechy bramki płatności (źródło informacji: Ranking Operatorów Płatności)

 • dostępne płatności subskrypcyjne
 • dostępne płatności odroczone
 • współpraca z wieloma portfelami elektronicznymi (Apple Pay, Google Pay, PayPal, My Paysafecard, Visa Checkout, Masterpass by Mastercard)
 • możliwość nawiązania współpracy bez zarejestrowanej działalności gospodarczej (ale prowizja wtedy wynosi 2,45%)
 • obsługa Paysafecard
 • obsługa płatności kodami QR
 • możliwość generowania linku do płatności
 • brak płatności ratalnych
 • brak preautoryzacji

 

Uwaga: W artykule znajdują się linki afiliacyjne prowadzące do stron poszczególnych firm. Kontaktując się z operatorem lub rejestrując konto w bramce płatności za pośrednictwem tych linków, pomagasz nam zarabiać na rankingu. To z kolei pozwala nam finansować dalsze prace nad tym i kolejnymi rankingami. Dziękujemy! W niektórych przypadkach zapisując się przez ten link uzyskujesz korzystniejszą ofertę, o czym informujemy.

 

Artykuł zawiera zestawienie ofert na 26.06.2023. Wybór firm oferujących płatności jest naszym subiektywnym wyborem w oparciu o doświadczenie własne i najbardziej popularne z naszego punktu widzenia platformy i nie prezentuje całości rynku. Staramy się aktualizować treść artykułu na bieżąco wraz ze zmianą ofert, ale z uwagi na dość częste zmiany nie możemy zagwarantować pełnej aktualności; artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny – polecamy przed ostatecznym podjęciem decyzji upewnić się, co do treści oferty operatora usług płatności. W przypadku skorzystania z linków oznaczonych jako „Prowizja wynegocjowana przez nas” korzystają Państwo z linku afiliacyjnego – cena jest specjalnie dedykowaną dla naszych odbiorców. Dostawcą usługi jest zawsze bezpośrednio operator, a artykuł stanowi wyłącznie odesłanie do operatora. Warunki mogą się różnić w zależności od indywidualnej wyceny na rzecz danego klienta – tabela przedstawia warunki oferowane klientom z uwzględnieniem pośrednictwa Convertis sp. z o.o. Kontaktując się z operatorem lub rejestrując konto w bramce płatności za pośrednictwem tych linków, pomagasz nam zarabiać na rankingu. To z kolei pozwala nam finansować dalsze prace nad tym i kolejnymi rankingami. Dziękujemy!

Kontakt w sprawie współpracy

Chcesz nawiązać z nami współpracę w związku z naszymi rankingami lub przewodnikami? Napisz do nas: rankingi@convertis.pl.

Powered by Trust.Reviews