KATEGORIA: DOSTĘPNOŚĆ SYSTEMU PŁATNOŚCI ONLINE DLA OSÓB BEZ ZAREJESTROWANEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Jeśli zastanawiasz się, jaka bramka jest odpowiednia dla osób bez firmy, to ta kategoria jest właśnie dla Ciebie. W tej kategorii nie ma podium – albo operator umożliwia współpracę bez zarejestrowanej działalności gospodarczej i jest zwycięzcą w tej kategorii, albo nie umożliwia – i zwycięzcą nie jest. Jak widać operatorzy, którzy dają taką opcję, są w mniejszości.

 

ZWYCIĘZCY:

(W BlueMedia ta opcja zależna jest od platformy na jakiej oparty jest sklep)

 

Powyższa kwestia zainteresuje na pewno osoby rozpoczynające swoją przygodę z biznesem, być może chcące spróbować sił w e-commerce lub traktujące e-commerce jako dodatek do swoich zarobków np. na etacie. Od niedawna w Polsce, osiągając niewielkie przychody, można prowadzić działalność gospodarczą nierejestrowaną. Pozwala to na przykład w początkowej fazie realizacji pomysłu na biznes przetestować go, bez konieczności angażowania sił w załatwianie formalności. W ten sposób można także uniknąć płacenia składek ZUS, które dla firm o niskich obrotach mogą być znaczącym obciążeniem. 

 

Chcesz wiedzieć więcej o prowadzeniu sklepu internetowego bez firmy? Zajrzyj do naszego artykułu: Sklep internetowy bez działalności gospodarczej.