Audyt Techniczny
sklepów internetowych opartych o PrestaShop i SoteShop
Wyeliminuj słabe punkty i popraw funkcjonowanie Twojego sklepu

Sklep internetowy jest skomplikowanym systemem. W trakcie jego bieżącego użytkowania, w naturalny sposób, z czasem dochodzi do rozstrojenia poszczególnych jego elementów. Warto regularnie przeprowadzić audyt techniczny, który polega na holistycznym przyjrzeniu się wszystkim mechanizmom i wykryciu, tych które można poprawić.

Czym jest audyt techniczny PrestaShop i SoteShop? I dlaczego powinieneś go zrobić w swoim sklepie?

Audyt techniczny to podstawowe badanie Twojego sklepu. Podczas tej dogłębnej analizy Twojego ecommerce diagnozujemy problemy techniczne Twojej platformy, których wyeliminowanie faktycznie wpłynie na poprawę jej funkcjonowania.

Działania związane z audytem to również weryfikacja przez Eksperta podstawowych parametrów i ustawień ekosystemu, w którym działa sklep. W trakcie rozpoznania wskazywane są podstawowe błędy konfiguracji, ustawień, a także elementy, które warto usprawnić i zmienić, aby sklep działał bez zarzutu.

Podstawowe badanie pogłębione jest o weryfikację sytuacji niepokojących i nietypowych, które alarmują i sugerują dalsze analizy.

Dzięki audytowi i wdrożeniu działań rekomendowanych zwiększysz komfort użytkowania Twojego sklepu, poprawisz prędkość strony, a wyniku tego zwiększysz konwersję i sprzedaż.

Dlaczego warto zrobić Audyt techniczny?

Celem audytu jest ustalenie ogólnego stanu systemu i wskazanie nieprawidłowości do naprawy lub możliwości ich optymalizacji.

Warto wykonać tego typu badanie, by mieć świadomość w jakim stanie technicznym jest Twój sklep, jak funkcjonuje. Pozwoli to odpowiednio szybko wyeliminować błędy oraz wdrożyć ewentualne usprawnienia, które przełożą się na zwiększenie komfortu użytkowania platformy przez Twoich Klientów.

W audycie sygnalizujemy problemy i sugerujemy konkretne ich rozwiązanie, które możesz wdrożyć samodzielnie lub zlecić naszej firmie.

Wszystko po to, by znaleźć i wyeliminować słabe punkty, które pogarszają jakość działania Twojego sklepu i negatywnie wpływają na sprzedaż zarówno pod kątem ecommercowym jak i technicznym - użyteczności.

WSKAŻEMY I WYELIMINUJEMY SŁABE PUNKTY TWOJEGO SKLEPU

Jak pomagamy naszym Klientom realizując Audyt Techniczny?

Przeprowadzając audyt techniczny jesteśmy w stanie precyzyjnie wskazać miejsca do poprawy. Sygnalizujemy problemy i sugerujemy konkretne rozwiązania, patrzymy holistycznie na Twoją platformę.

Dzięki audytowi dokładnie wiesz jakie są słabe punkty Twojego sklepu, szczególnie te, które negatywnie wpływają na sprzedaż.
W dokumencie doradzamy, które elementy należy naprawić najpierw, a które mogą poczekać. Możesz wdrożyć je samodzielnie, albo zlecić nam.

A to opinie naszych Klientów:

 

“Taktyka działań, przejrzystość i profesjonalizm. Doceniam też fakt bezpośredniej i szczerej komunikacji, bez ściemy i owijania w bawełnę. Pracujemy razem na wielu płaszczyznach.”

Jakub Roskosz, mosquito.pl

 

“Dzięki! Kawał dobrej roboty i do tego działający technicznie od razu bez poprawek - pierwszy raz spotykam się z czymś takim.”

Karol Bartniczuk, ING

 

“Mieliśmy kilka firm, które nas obsługiwały. Albo firma XXX nie miała pojęcia, albo YYY -> trochę lepiej, ale nie dawali rady. Wy jesteście pierwszą firmą, która wie co robi. Wcześniej nic nie szło, ciągle błędy, stało w miejscu, u was idzie. Błędy się skończyły. Mało kto umie robić jakość, wy to macie.”

Tomasz Bączyk, Prezes Jean Louis David / jld.pl

Dlaczego Audyt Techniczny warto zlecić Convertis?

Przeprowadziliśmy dla naszych Klientów wiele audytów technicznych. Mamy doświadczenie w tego typu działaniu, a co najważniejsze doskonale znamy silnik Twojego sklepu.

Dzięki doświadczeniu naszych Programistów wypracowaliśmy PROCES, a także dokument - listę najważniejszych elementów do sprawdzenia , których korekta znacząco wpływa na działanie Twojej platformy zakupowej. Realizujemy tylko właściwe/ zasadne działania, proaktywnie proponujemy zmiany, które realnie są w stanie przebić się na sprzedaż. Odpowiednio priorytetyzujemy zadania.

Wiemy, które elementy warto poprawić, w zależności od sytuacji jaką zastaniemy, tak dopasujemy dla Ciebie propozycje zmian na stronie, by były jak najbardziej korzystne, zarówno pod kątem budżetowym jak i użytecznościowym.

Wiemy co warto zmienić, aby Twój sklep funkcjonował bez zarzutu!

9

lat na rynku

23+

specjalistów w zespole

60+

sklepów pod naszą opieką

4,5mln+

naszego obrotu netto w 2023

Te wyjątkowe marki już nam zaufały:

Co obejmuje Audyt techniczny?
Jakie obszary bada audyt techniczny?

Audyt techniczny przeprowadzony przez Convertis to szczegółowa analiza techniczna poniższych obszarów, a także ich ocena i wskazanie obszarów do poprawy. Badanie opisuje stan obecny elementu, a także rekomendacje dalszych działań z nim związanych.

Szczegółowa analiza techniczna obejmuje:

1

Serwer:

 • Identyfikacja rodzaju hostingu, procesora, zasobów pamięci, dysków, ilość obsługiwanych aplikacji, rodzaju serwera www - identyfikacja ew. zagrożeń z tym związanych lub możliwości optymalizacji.

2

Serwer bazy danych MySQL:

 • Analiza konfiguracji serwera bazy danych, oraz tego w jaki sposób jest wykorzystany/obciążony i wskazanie ew. możliwości optymalizacji uwzględniających specyfikę sklepu i zasoby serwera.

3

PHP:

 • Analiza konfiguracji silnika PHP - identyfikacja nieprawidłowości i wskazanie ew. możliwości optymalizacji.

4

PrestaShop:

 • Kontrola konfiguracji sklepu w konkretnej wersji, ocena możliwości optymalizacji, kontrola ilości i rodzaju zainstalowanych modułów, ocena ogólnego stanu sytemu i wskazanie ew. działań mających na celu poprawę i utrzymanie sprawnego działania.

5

Wstępną weryfikację PageSpeed:

 • Kontrola podstawowych parametrów i indeksów dla wybranych typów podstron w sklepie w celu wykrycia ew. nieprawidłowości pod kątem uzyskania wysokiego indeksu pagespeed i ocena czy jest wymagany szczegółowy audyt pagespeed.

6

Wstępna weryfikacja pod SEO:

 • Ocena podstawowych wymagań dla potrzeb SEO: prawidłowej konfiguracji domeny, przekierowań, przyjaznych url'i itp. i wskazanie ew. nieprawidłowości i koniecznych działań naprawczych.

7

Profilowanie profilerem prestashop

 • Kontrola wydajności strony głównej, strony kategorii, strony produktu oraz koszyka.
 • Za pomocą tego narzędzia wykrywamy moduły które mocno wydłużają czas generowania strony i prawdopodobne miejsca gdzie to występuje.
 • Oceniamy ile zapytań sql jest wykonywanych podczas, generacji strony, jakie są to zapytania czy są wśród nich wolne, długo działające zapytania, lub zapytania niepotrzebnie powtarzające się.

8

Analiza error_log

 • Identyfikacja błędów, warningów i notice - interpretacja ocena czy groźne czy nie i przygotowanie listy do poprawienia.

9

Kontrola działania cache smarty

 • Cache smarty ma za zadanie poprawę wydajności sklepu. Może się jednak wydarzyć że nieprawidłowo użyty lub użyty w określonym kontekście wręcz pogarsza wydajność.
 • Kontrola działania polega na sprawdzeniu, czy mechanizm jest włączony, ile jest elementów cache, jak często są czyszczone.
 • Weryfikujemy czy moduły nie generują za dużo elementów cache bo mamy np. dużą ilość produktów i są one często czyszczone co zajmuje długi czas.

10

Stress testy

 • Pozwalają sprawdzić jak zachowuje się system obciążony dużym ruchem. Pozwala nam odpowiedzieć na pytanie jakie obciążenie jest w stanie wytrzymać sklep, czy jesteśmy gotowi na duży ruch, czy przypadkiem nie tracimy sprzedaży przez to że przy dużym ruchu sklep działa wolno i należy zmienić serwer, na wydajniejszy, wdrożyć działania optymalizcyjne, lub wdrożyć rozwiązania poprawiające wydajność (CDN, systemy cache)

11

Analiza accesslog

 • Sprawdzamy czy nie występują błędy, które nie zostały wykryte w analizach logów błędów, czy nie występują niepokojące zjawiska np. sytuacje kiedy 50% zapytań do naszego sklepu pochodzi nie z ruchu klientów tylko z integratorów a nasz sklep jest tak przez to obciążony że realni klienci odczuwają dyskomfort użytkowania.
 • Analiza accesslog pozwala także wykryć niektóre nieprawidłowości które nie są błędami a mogą wpływać na wydajność, np. duża ilość zapytań ajax.

12

Analiza NewRelic

 • Pod warunkiem zainstalowania narzędzia na serwerze wraz z modułem PHP. Instalacji powinien dokonać administrator serwera
 • NewRelic wraz z agentem PHP służy do monitorowania live procesów PHP. Pozwala postawić diagnoznę dotyczącą nieoptymalnych procesów/ funkcjonalności na sklepie, momentów kiedy występują dzięki czemu jesteśmy w stanie przygotować listę zaleceń, zmian które poprawią wydajność całego sklepu

Ostateczna lista punktów do analizy w ramach audytu zostanie ustalona na podstawie spotkania z naszym specjalistą oraz wybranego przez Ciebie pakietu usług.

Co dostaniesz jako wynik Audytu Technicznego?

Wynikiem Audytu Technicznego jest dokument zawierający sekcje:

1

Analiza techniczna Twojego sklepu - szczegółowo rozpisane elementy wraz z zalecanymi działaniami

2

Rekomendowane działania - wskazanie następnych kroków do działania wraz z wyceną i priorytetyzacją.

Opracowany dokument zawierać będzie: listę analizowanych elementów, wnioski wypływające ze znalezionych informacji, konkretne wytyczne i rozwiązania.

Raport Audytu Technicznego to nie tylko wskazanie błędów np. “zbyt dużo zapytań do bazy danych”, ale przede wszystkim diagnostyka i analiza tego, jak kwestie techniczne platformy zakupowej wpływają na zachowania jej Użytkowników.

Dalsze Kroki po Audycie Technicznym?

Przeprowadzimy Cię przez cały proces sprawnie i szybko.

1. Spotkanie w celu omówienia wyników Audytu

2. Przedstawiamy propozycje rozwiązań, które wyeliminują błędy i wpłyną pozytywnie na funkcjonowanie Twojego sklepu.

3. Decydujesz, które elementy jesteś w stanie poprawić sam, a które chcesz zlecić nam.

4. Jeśli zdecydujesz się na wdrożenie zaleceń przez nas, ustalamy harmonogram prac.

Pomożemy Ci zadbać o to, by dla Twojego sklepu ‘bug’ w kodzie był tylko wspomnieniem.

Koszt Audytu Technicznego:

BASIC
Koszt (netto) 1570 zł
Spotkanie przed audytem nie
Serwer i tak
Serwer bazy danych MySQL i tak
PHP: i tak
PrestaShop: i tak
Wstępną weryfikację PageSpeed: i tak
Wstępna weryfikacja pod SEO: i tak
Profilowanie profilerem prestashop i nie
Analiza error_log i nie
Kontrola działania cache smarty i nie
Stress testy i nie
Analiza accesslog i nie
Analiza NewRelic i nie
Przygotowanie raportu nie
Spotkanie po audycie nie
OPTIMUM
Koszt (netto) 2680 zł
Spotkanie przed audytem nie
Serwer i tak
Serwer bazy danych MySQL i tak
PHP: i tak
PrestaShop: i tak
Wstępną weryfikację PageSpeed: i tak
Wstępna weryfikacja pod SEO: i tak
Profilowanie profilerem prestashop i nie
Analiza error_log i nie
Kontrola działania cache smarty i nie
Stress testy i nie
Analiza accesslog i nie
Analiza NewRelic i nie
Przygotowanie raportu nie
Spotkanie po audycie nie
EXPERT
Koszt (netto) 3490 zł
Spotkanie przed audytem nie
Serwer i tak
Serwer bazy danych MySQL i tak
PHP: i tak
PrestaShop: i tak
Wstępną weryfikację PageSpeed: i tak
Wstępna weryfikacja pod SEO: i tak
Profilowanie profilerem prestashop i nie
Analiza error_log i nie
Kontrola działania cache smarty i nie
Stress testy i nie
Analiza accesslog i nie
Analiza NewRelic i nie
Przygotowanie raportu nie
Spotkanie po audycie nie
BASIC
OPTIMUM
EXPERT
Koszt (netto)
Spotkanie przed audytem
Serwer i
Serwer bazy danych MySQL i
PHP i
PrestaShop i
Wstępną weryfikację PageSpeed i
Wstępna weryfikacja pod SEO i
Profilowanie profilerem prestashop i
Analiza error_log i
Kontrola działania cache smarty i
Stress testy i
Analiza accesslog i
Analiza NewRelic i
Przygotowanie raportu
Spotkanie po audycie
1570 zł
tak
tak
tak
tak
tak
tak
nie
nie
nie
nie
nie
nie
nie
tak
tak
2680 zł
tak
tak
tak
tak
tak
tak
tak
tak
tak
tak
tak
nie
nie
tak
tak
3490 zł
tak
tak
tak
tak
tak
tak
tak
tak
tak
tak
tak
tak
tak
tak
tak

Możesz wybrać wariant Basic i dobrać do niego wybrane elementy z innych pakietów. O szczegóły zapytaj naszego działu sprzedaży lub podczas pierwszego spotkania z naszym koordynatorem.

Szacowany koszt: od 1570 zł netto

w zależności od zaawansowania platformy i elementów do sprawdzenia

Przetestuj nas

Gwarantujemy, że będzie Ci z nami dobrze, jeśli zawiedziemy
- zwracamy pieniądze

Powered by Trust.Reviews