Zmiana szaty graficznej – FTS.PL

FTS.PL

W przypadku sklepu internetowego z produktami modowymi, ważne jest atrakcyjne wyeksponowanie towaru. Największym wyzwaniem z jakim musieliśmy się zmierzyć, było stworzenie i dopasowanie projektu graficznego do grupy docelowej – osób młodych, nastolatków i nieco starszych lubiących styl hipsterki i sportowy. Właściciele sklepu chcieli odświeżyć wizualnie sklep, poprawić jego użyteczność oraz dostosować do urządzeń mobilnych pod względem UI i UX.

Efekty naszej pracy

Dzięki współpracy z nami klient zyskał:

  • 139% wzrostu sprzedaży – po przepięciu na nową grafikę oraz przebudowaniu wersji mobile nastąpił gwałtowny wzrost ruchu organicznego, który przełożył się na wzrost przychodów o 139%.
Zmiana szaty graficznej – FTS.PL

Zmiana szaty graficznej – FTS.PL

Sklep Vans-Shop.pl sprzedaje popularną odzież i obuwie znanej marki VANS. Należy do firmy, która posiada w sumie 2 sklepy internetowe, 7 sklepów stacjonarnych (i ciągle rośnie), a także 3 strefy marek na Allegro.

Główne cele współpracy

  • Stworzenie i dopasowanie projektu graficznego do grupy docelowej – sklep dociera do grupy odbiorców młodych, nastolatków, a także osób starszych lubiących hipsterski, sportowy, modny look. Właściciele chcieli odświeżyć wizualnie sklep, a także poprawić użyteczność strony.
  • UI i UX strony mobilnej – strona była bardzo niedopasowana pod urządzenia mobile. Dzięki optymalizacji tej wersji strona gwałtownie zaczęła rosnąć w wynikach organicznych i drastycznie podniósł się ruch organiczny.
  • Dodanie wersji angielskiej sklepu – w sklepie zaczęli pojawiać się Użytkownicy spoza Polski, a strategia długoterminowa zakładała wyjście poza kraj.

A co mówi sam klient o wspólnie wypracowanych wynikach?

 

Zespół Convertis na rynku e-commerce wykazał się dużym doświadczeniem oraz wiedzą na temat rozwijania sklepów internetowych. Nasza kilkuletnia współpraca przebiega w sposób dynamiczny i profesjonalny. Szukanie nowych kanałów zdobywania klienta i dokładne analizy przepływu użytkowników wymiernie przekładają się na nasz wzrost sprzedaży. Obserwując jak zespół potrafi wywiązać się z najbardziej ambitnych zadań z pełną odpowiedzialnością polecam Convertis, jako partnera biznesowego.

Paweł Wołoszyn, VANS-SHOP.PL

Powered by Trust.Reviews